Datum: 8. 7. 2014

Neskutečné semifinále mezi Německem a Brazílií skončilo naprostým debaklem a zostuzením domácího týmu.

Německá mašina zničila Brazilce vysoko 7:1 a finálová účast je doma. Před náma tak zbývá jen druhý boj o postup, Nizozemsko – Argentina.

Šampionát na brazilské půdě přináší rekordy jako na zlatém podnosu. Nejdříve Klose vyrovnal rekord Ronalda a dal patnáctou branku na mistrovstvích, pak Mondragón hrál jako vůbec nejstarší fotbalista v historii.

Klose vyrovnával legendárního Ronalda v zápase proti Ghaně, kde  nastoupil jen k 22 minutám hry. Šestatřicetiletý veterán nedostal šanci jedinou a dokonce si zahrál jak proti Francii, tak Brazílii a to jako člen základní sestavy. Vyplatilo se proti Brazílii, kdy Klose vytvořil historickou událost.

Ve 23. minutě zvyšoval na 2:0 a podílel se tak gólově na poločasovém výsledku 5:0. Chvíli po startu druhé půle vystřídal za Schurrleho, který stihl dát navíc ještě dvě branky.

-Karel Dostál-

„Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.“