eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Žádná Sparta, Novák nakonec míří do jednoho z nejslavnějších tureckých klubů

Autor:
Datum: 7. 8. 2020

O bývalém hráči Trabzonsporu Filipu Novákovi se v posledních dnech a týdnech hojně spekulovalo v souvislosti s pražskou Spartou, která přivedla z Turecka Davida Pavelku a z Itálie Ladislava Krejčího. Reprezentační obránce Novák však po dvou a půl letech v Trabzonsporu, kde se prezentoval sérií dobrých výkonů, podepsal tříletou smlouvu s Fenerbahce Istanbul.
Ve Fenerbahce v minulosti působil jiný reprezentační obránce Michal Kadlec, který odtamtud zamířil právě do Sparty Praha. Novák působí v zahraničí od léta 2015, kdy odešel do dánského Midtjyllandu. Tam se propracoval do základní sestavy a v lednu 2018 přestoupil za 1,9 milionů eur do Trabzonsporu. Letos v létě mu v klubu vypršela smlouva a do Fenerbahce tedy mohl odejít zadarmo, jako volný hráč. Jeho tržní hodnota se přitom během působení na východě Turecka vyšplhala na 3,7 milionů eur.
Rodák z Přerova v uplynulé sezóně nastoupil ke 30 zápasům turecké nejvyšší soutěže, 4 zápasům předkol Evropské ligy a 3 zápasům základní skupiny druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže.
Žádným nováčkem už Novák není ani v A-týmu české reprezentace, kde naskočil do 23 zápasů a pravděpodobně by se letos objevil i na Euru, které se z důvodu koronavirové krize odložilo na příští léto.
Fenerbahce letos v turecké lize skončilo až sedmé a evropské poháry si tedy v příští sezóně nezahraje. Ve Fenerbahce se Novák potká například s dlouholetým záložníkem Bayernu Mnichov Luizem Gustavem.

Reklama


Komentáře


You must be logged in to post a comment Login

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace